młoty wyburzeniowe elektryczne

W naszej ofercie znajdziesz elektryczne młoty udarowe i wyburzeniowe z różnymi systemami mocowania dłut (SDS-max, sześciokąt o różnych rozmiarach) zapewniające maksymalny komfort pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Młoty udarowe i wyburzeniowe wyposażone są w najnowszej generacji systemy tłumienia wibracji, znakomicie podnoszące komfort i wydajność pracy.


Młot wyburzeniowy to jedno ze specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych podczas prac rozbiórkowych oraz instalacyjnych. Urządzenia tego typu pozwalają na sprawne, komfortowe i efektywne wyburzanie konstrukcji betonowych oraz skuwanie powierzchni wykonanych z różnorodnych materiałów budowlanych. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą profesjonalnych elektronarzędzi, w której skład wchodzą młoty udarowe elektryczne.

Jak działa młot wyburzeniowy i dlaczego warto w niego zainwestować?

Młoty wyburzeniowe to specjalne elektronarzędzia zapewniające dużą moc i energię udaru pozwalającą na sprawne wykonywanie trudnych i wymagających prac remontowych, rozbiórkowych i wyburzeniowych. Narzędzia te wyposażone są w silnik elektryczny zapewniający dużą moc, niezawodną i wytrzymałą konstrukcję, silny mechanizm udarowy, w wydajną przekładnię oraz w twarde i skuteczne dłuto.

Młoty wyburzeniowe to masywne urządzenia, a ich obsługa wymaga odpowiednich umiejętności oraz włożenia siły. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne młoty wyburzeniowe, które odznaczają się zróżnicowaną konstrukcją, przeznaczeniem, zakresem funkcjonalności oraz parametrami technicznymi.

Młoty do kucia pozwalają na wyjątkowo wygodne, a przede wszystkim szybkie, sprawne i efektywne kucie, podkuwanie i skuwanie posadzek, okładzin ściennych, a także nawiercanie twardych materiałów budowlanych. Ze względu na swoją użyteczność i wyspecjalizowany zakres funkcjonalności narzędzia tego typu okażą się świetną inwestycją przede wszystkim do intensywnych i regularnych prac rozbiórkowych, remontowych, budowlanych czy wyburzeniowych. W związku z tym inwestycję w młoty do kucia rekomenduje się przede wszystkim specjalistycznym firmom remontowo-budowlanym.

Na co zwracać uwagę, wybierając młot do kucia?

Młoty wyburzeniowe to wyspecjalizowane i dość skomplikowane konstrukcyjnie narzędzia. Z tego też względu ich wybór nie powinien być przypadkowy. Przed podjęciem zakupowej decyzji warto dokładnie określić własne potrzeby, specyfikę realizowanych robót, a także ich intensywność i zakres. Analizę potrzeb względem narzędzia należy uzupełnić, weryfikując aktualną rynkową ofertę tego typu elektronarzędzi.

Najważniejszymi parametrami technicznymi i aspektami, na które należy zwrócić uwagę, kupując młoty wyburzeniowe, są: moc znamionowa silnika elektrycznego, energia i częstotliwość udaru, typ mocowania, waga, a także dodatkowe funkcjonalności i rozwiązania technologiczne, które w znaczący sposób wpłyną na komfort i efektywność realizowanych prac.

Rodzaj silnika elektrycznego

Młoty wyburzeniowe mogą być wyposażone w elektryczny silnik szczotkowy lub w silnik bezszczotkowy (indukcyjny). Silniki indukcyjne mają nieco mniejsze gabaryty, a jednocześnie cechują się większą sprawnością i stabilnością parametrów pracy. Poza tym silniki bezszczotkowe są prostsze i tańsze zarówno w eksploatacji, jak i w konserwacji.

Wybierając elektronarzędzia, zdecydowanie warto zainwestować w sprzęt wyposażony w nowoczesny, energooszczędny, wydajny i mocny silnik bezszczotkowy. Nie oznacza to jednak, że aktualnie stosowane konstrukcje silników szczotkowych nie zapewnią optymalnych parametrów do realizacji ciężkich i wymagających robót.

Moc

Im większą mocą dysponuje silnik elektryczny, tym urządzenie zapewni większą efektywność oraz energię udaru. Poza tym odpowiednio mocne młoty wyburzeniowe będą rzadziej się przegrzewać ze względu na większy zapas mocy silnika elektrycznego. Zazwyczaj młoty wyburzeniowe dysponują mocą oscylującą w granicach 1000-2000 W.

Energia i częstotliwość udaru

Energia udaru, jaką dysponują młoty wyburzeniowe, jest jednym z najważniejszych parametrów technicznych determinujących siłę i efektywność skuwania. Energia udaru bezpośrednio odpowiada za skuteczność elektronarzędzia w obrabianiu twardych materiałów budowlanych oraz wpływa na tempo i skuteczność realizowanych prac. Zwykle młoty udarowe generują energię udaru w zakresie od 7 do nawet 73 J.

Na wydajność prac wpływa również częstotliwość udaru. Parametr ten określa, jak często urządzenie jest w stanie wygenerować udar. Zwykle częstotliwość udaru wynosi ok. 1000-4000 udar/min. Warto wybrać urządzenie, które pozwoli na płynną regulację częstotliwości udaru.

Typ mocowania

Najczęściej młoty wyburzeniowe renomowanych marek wyposażone są w wygodne uchwyty SDS-Max. Czasem na rynku znajdziemy także młoty wyburzeniowe wyposażone w mocowanie sześciokątne 28 mm lub 30 mm.

Waga

Waga narzędzia wpływa nie tylko na jego mobilność i komfort obsługi, ale także w pośredni sposób determinuje jego osiągi oraz parametry techniczne. Cięższe i większe młoty przeznaczone są do bardziej wymagających i intensywniejszych prac, z kolei niewielkie i mniej masywne elektronarzędzia sprawdzą się przede wszystkim w przypadku doraźnych i lżejszych robót rozbiórkowych i remontowych.

Dodatkowe funkcjonalności

Wśród dodatkowych funkcjonalności, w które wyposażane są tego typu elektronarzędzia, wymienia się przede wszystkim: blokadę pracy ciągłej, regulację energii udaru, kontrolę wibracji, system automatycznego smarowania czy osłonę przeciwpyłową.

Zapraszamy do zakupów!