wiertarki na stopie magnetycznej elektryczne

W tej kategorii znajdziesz wiertarki elektromagnetyczne znane również jako wiertarki magnesowe, wiertarki magnetyczne lub magnesówki. Elektryczna wiertarka magnesowa przeznaczona jest do precyzyjnych, dokładnych wierceń w elementach metalowych. Wiertarki na stopie magnetycznej znakomicie sprawdzają się przy wierceniu precyzyjnych otworów w konstrukcjach stalowych do mostów i hal. Polecamy profesjonalne wiertarki magnesowe marki DeWalt i Makita.


Wiertarki ze stopą magnetyczną doskonale sprawdzają się do nawiercania i wiercenia precyzyjnych otworów w detalach i powierzchniach wykonanych zarówno z miękkich, jak i twardych materiałów - takich jak stal konstrukcyjna, blacha czy stopy metalowe. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą starannie wyselekcjonowaną ofertą, w której skład wchodzą wiertarki magnetyczne renomowanych i uznanych marek.

Do czego przyda się wiertarka elektromagnetyczna?

Wiertarka ze stopą magnetyczną to dość specjalistyczna wiertarka przeznaczona do precyzyjnego i sprawnego wiercenia otworów w twardych materiałach. Dostępne w naszym asortymencie wiertarki elektromagnetyczne doskonale sprawdzą się zarówno do wiercenia otworów o niewielkich średnicach, jak i dużych otworów przy użyciu otwornic. Duża masa oraz stabilność, jaką odznacza się wiertarka magnetyczna, sprawiają, że możliwe jest dokładne kontrolowanie ruchu wiertła oraz precyzyjne ustawianie obrabianych materiałów i detali.

Najczęściej wiertarka magnesowa znajduje zastosowanie w przemyśle metalurgicznym, w szeroko rozumianym przemyśle oraz podczas obróbki konstrukcji stalowych, mostowych, instalacyjnych oraz stoczniowych. Niemniej, wiertarka magnetyczna może okazać się również przydatnym elektronarzędziem dla mniej wymagających, hobbystycznych użytkowników.

Na co zwracać uwagę, wybierając wiertarkę ze stopą magnetyczną?

Decydując się na zakup wiertarki magnetycznej, należy dokładnie zapoznać się z rynkową ofertą urządzeń oraz odpowiednio dobrać elektronarzędzie, które będzie precyzyjnie dopasowane do naszych potrzeb, preferencji, specyfiki wykonywanych prac, a także rodzaju obrabianych materiałów.

Przed zakupem wiertarki ze stopą magnetyczną należy zwrócić uwagę na takie parametry techniczne jak: moc znamionowa urządzenia, liczba biegów, rodzaj uchwytu wiertarskiego, długość skoku wiertła oraz maksymalna średnica wiercenia.

Moc znamionowa

Moc znamionowa wpływa na niemal wszystkie pośrednie parametry urządzenia. Im większa moc, tym wiertarka magnetyczna pozwoli na szybsze i efektywniejsze nawiercanie materiałów, a jednocześnie cechować się będzie mniejszym ryzykiem przegrzania. Zwykle wiertarka magnetyczna dysponuje silnikiem o mocy oscylującej w granicach 1000-1200 W.

Liczba biegów

Im więcej biegów, tym urządzenie pozwoli na dokładniejszy dobór parametrów wiercenia do rodzaju obrabianego materiału i średnicy wykonywanego otworu. Standardowo wiertarka ze stopą magnetyczną dysponuje 1-2 biegami.

Rodzaj uchwytu wiertarskiego

Na rynku znajdziemy wiertarki magnesowe wyposażone w różne rodzaje uchwytów. Niemniej, najczęściej stosowanym uchwytem wiertarskim w wiertarkach ze stopą magnetyczną jest uchwyt Weldon 5/8 (19 mm).

Długość skoku wiertła

Długość skoku wiertła determinuje to, jak duże i grube materiały będziemy w stanie przewiercić przy użyciu wiertarki. Zwykle wiertarki elektromagnetyczne wyposażone są w trzpienie umożliwiające skok wiertła w zakresie 140-150 mm.

Maksymalna średnica wiercenia

Maksymalna średnica wiercenia to kolejny niezwykle istotny parametr, który wpływa na użyteczność i funkcjonalność wiertarki. Maksymalna średnica wiercenia ściśle zależy od rodzaju obrabianego materiału. W przypadku stali wiertarki elektromagnetyczne pozwalają na sprawne wiercenie otworów o średnicach w zakresie 12-50 mm. W przypadku bardziej miękkich materiałów średnice te będą odpowiednio większe.

Zapraszamy do zakupów

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem, a w przypadku pytań do kontaktu z naszymi doradcami. Służymy fachowym wsparciem na każdym etapie współpracy.