szlifierki do betonu akumulatorowe

Beton jest wyjątkowo twardym, a przez to trudnym w obróbce materiałem. Z tego też względu do jego przecinania i docinania niezbędne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi. Próba cięcia tego materiału zwykłą szlifierką kątową szybko skończyłaby się zniszczeniem narzędzia oraz wyszczerbieniem powierzchni betonu. Do efektywnego, bezpiecznego i komfortowego obrabiania materiałów mineralnych należy zastosować dedykowane akumulatorowe szlifierki do betonu. Zapraszamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty.


Czym charakteryzuje się akumulatorowa szlifierka do betonu?

Szlifierki do betonu to elektronarzędzia wyposażone w odpowiednio moce silniki elektryczne oraz w rozwiązania technologiczne gwarantujące dużą odporność na przegrzewanie i kompatybilność ze specjalnymi tarczami z nasypem diamentowym.

Poza tym, wybierając urządzenia do szlifowania materiałów mineralnych, warto zainwestować w sprzęt, który wyposażony jest w system odprowadzania pyłu oraz kurzu powstałego podczas cięcia materiału. Takie bezpyłowe szlifierki bezprzewodowe zapewniają o wiele większe bezpieczeństwo dla zdrowia użytkownika oraz ograniczają późniejszą konieczność zamiatania miejsca pracy.

Istotnym parametrem determinującym specyfikę urządzeń tnących wykorzystywanych do szlifowania i cięcia betonu, jest wysoka prędkość obrotowa. Wpływa ona na tempo wykonywanych robót. Im większa prędkość obrotowa, tym możliwe jest szybsze obrabianie materiału.

Oczywiście przed zakupem szlifierki warto zwrócić uwagę nie tylko na maksymalną prędkość obrotową, lecz także na możliwość jej płynnej regulacji. Dzięki temu sprzęt będzie o wiele bardziej użyteczny i sprawdzi się do pracy z różnego rodzaju materiałami.

Na co zwracać uwagę przed zakupem szlifierki do cięcia materiałów mineralnych?

Szlifierka do betonu powinna być precyzyjnie dopasowana pod względem konstrukcyjnym i parametrycznym do intensywności i specyfiki planowanych robót. Jest to specjalistyczny sprzęt wykorzystywany niemal wyłącznie przez profesjonalistów, wobec czego odpowiedni dobór urządzenia znacząco zwiększy komfort, ergonomię i tempo codziennej pracy.

Przed wyborem akumulatorowej szlifierki do betonu należy zwrócić uwagę m.in. na:

  • rodzaj i moc silnika,
  • parametry akumulatorów,
  • prędkość obrotową,
  • średnicę tarczy szlifierczej,
  • dodatkowe funkcje urządzenia – np. osłonę, system zasysania pyłu czy koła w podstawie ułatwiające płynne prowadzenie urządzenia w trakcie cięcia.

Parametry techniczne szlifierek

Rodzaj i moc silnika ma kluczowe znaczenie pod względem wydajności i efektywności urządzenia. Obecnie niemal każda akumulatorowa szlifierka do cięcia betonu wyposażana jest w wydajny silnik bezszczotkowy (indukcyjny). Tego typu jednostka napędowa zapewnia o wiele większą efektywność, mniejszy pobór energii elektrycznej, a także większą trwałość oraz żywotność.

Pod względem mocy dobrej jakości szlifierki do betonu powinny być wyposażone w silniki generujące ok. 1,5–2 kW. W przypadku urządzeń bezprzewodowych moc elektronarzędzia determinowana jest przez napięcie znamionowe akumulatorów.

Rozpatrując parametry akumulatorów urządzenia, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa aspekty – napięcie oraz pojemność ogniw. Napięcie określa moc sprzętu, natomiast pojemność wpływa na maksymalny czas pracy na jednym cyklu ładowania. Zwykle akumulatory zasilające szlifierki mają napięcie znamionowe w zakresie ok. 54 V oraz pojemność ok. 6 Ah.

Im większa średnica tarczy, tym szlifierka umożliwi wykonywanie głębszych cięć w materiale. Zazwyczaj szlifierki są kompatybilne z tarczami o średnicach 125 mm i 150 mm.

Zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie!