nożyce do żywopłotu spalinowe

W tej kategorii znajdziesz spalinowe nożyce do żywopłotu przeznaczone do przycinania krzewów w ogrodzie. Polecamy nożyce do żywopłotu spalinowe marki Makita.


Nożyce do żywopłotu spalinowe

Nożyce do żywopłotu spalinowe to profesjonalny sprzęt przeznaczony do efektywnej i komfortowej pielęgnacji ogrodów i sadów. W tej kategorii prezentujemy Państwu spalinowe nożyce do żywopłotu chętnie wybierane zarówno przez polskich fachowców, jak i hobbystów. Zapraszamy do zakupów.

Dlaczego warto zainwestować w nożyce spalinowe do żywopłotu?

Spalinowe nożyce do żywopłotów są w stanie zapewnić niezrównane tempo oraz komfort prac arborystycznych i pielęgnacyjnych. Dzięki zasilaniu spalinowemu narzędzia tego typu gwarantują dużą efektywność cięcia, wydajność pracy oraz możliwość przeprowadzania prac ogrodniczych niezależnie od zewnętrznego zasilania sieciowego. Dzięki temu prace ogrodnicze z powodzeniem mogą być wykonywane w sadach, na działkach czy na posesjach niepodłączonych do sieci.

Co więcej, nożyce do żywopłotów są w stanie zapewnić o wiele większą moc pracy względem nożyc ręcznych czy nożyc akumulatorowych. Dzięki temu prace ogrodowe będą przeprowadzane o wiele szybciej i wygodniej.

W naszej ofercie znajdą Państwo wyłącznie najlepszej jakości, starannie wyselekcjonowane nożyce do żywopłotu, które sprawdzą się również do podcinania krzewów i drzew.

Szukasz spalinowych nożyc do żywopłotów? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Nożyce do żywopłotów zasilane silnikami spalinowymi to dość profesjonalne narzędzia ogrodnicze, które powinny być dobierane na podstawie dokładnego przeanalizowania własnych potrzeb oraz oczekiwań. Poza tym produkty tego typu powinny być dopasowane do rodzaju planowanych prac oraz ich intensywności.

Wśród najważniejszych kwestii, które należy uwzględnić podczas doboru nożyc spalinowych, zalicza się: rodzaj silnika oraz jego moc, długość cięcia zapewnianą przez nożyce, pojemność zbiornika paliwa oraz wagę urządzenia.

Moc i rodzaj silnika

Jednym z ważniejszych aspektów technicznych wpływających na efektywność, tempo oraz komfort prac, jest rodzaj oraz moc silnika, w jaki wyposażone jest urządzenie.

Produkty tego typu mogą dysponować silnikami spalinowymi dwusuwowymi lub czterosuwowymi. Silniki dwusuwowe są w stanie wygenerować większą ilość mocy z mniejszej pojemności, niemniej wymagają one wlewania mieszanki paliwowo-olejowej, zapewniają niższą kulturę pracy oraz są zdecydowanie głośniejsze.

Z drugiej strony urządzenia czterosuwowe gwarantują wyższą kulturę pracy, ale z mniejszych pojemności generują mniejszą ilość mocy. Standardowo urządzenia tego typu generują od 0,5 do 1 kW mocy.

Waga

Pielęgnując ogród, warto zwrócić uwagę na wagę wykorzystywanych narzędzi i urządzeń. Wpływa ona na komfort i efektywność wykonywanych prac. W przypadku, gdy urządzenia są ciężkie, wielogodzinna praca w ogrodzie może okazać się mocno wyczerpująca i zwyczajnie trudna pod względem fizycznym.

Dlatego też, planując pielęgnować duży ogród, w którym nożyce będą wykorzystywane w wielu pracach, warto zainwestować w jak najlżejszy sprzęt. Standardowo urządzenia tego typu ważą 5–7 kg.

Długość cięcia

Kolejnym ważnym parametrem jest to, jak długie cięcie zapewniają nożyce. Im będzie ono dłuższe, tym urządzenia lepiej sprawdzą się do przycinania i pielęgnacji większych powierzchniowo żywopłotów, krzewów czy drzew. Standardowo parametr ten oscyluje na poziomie 50 cm.

Co więcej, jeśli planujemy prace na wysokości, warto zainwestować w nożyce z wysięgnikiem. Pozwoli on na wygodne przycinanie i pielęgnowanie wyższych partii krzewów, drzew czy żywopłotów.

Zapraszamy do zakupów

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, a także do składania zamówień. Dysponujemy wyłącznie sprawdzonym sprzętem dostępnym w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.