kosy, podkaszarki spalinowe

W tej kategorii znajdują się kosy spalinowe, podkaszarki spalinowe do koszenia trawy, chwastów i drobnych krzewów. Kosy spalinowe bardzo przydatne są na nierównym terenie tam, gdzie nie radzi sobie kosiarka. Oferujemy kosy spalinowe z silnikiem 2-suwowym oraz lekkie i ciche kosy spalinowe z silnikiem 4-suwowym. Polecamy podkaszarki do trawy marki Makita.


Kosa do trawy to nieocenione wsparcie podczas koszenia dużej i trudnej do skoszenia trawy oraz zarośli w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej. Wykszarka spalinowa pozwoli na wydajne i skuteczne pielęgnowanie ogrodów, działek rekreacyjnych i rozległych posesji, a także sprawne na koszenie miejskich terenów zielonych czy przycinanie trawy w trudno dostępnych miejscach. W tej kategorii prezentujemy Państwu profesjonalne podkaszarki spalinowe, które sprawdzą się do każdego rodzaju zastosowania.

Podkaszarka spalinowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Wykaszarki spalinowe to urządzenia, które zdecydowanie różnią się od swoich elektrycznych odpowiedników. Kosy zasilane silnikami spalinowymi charakteryzują się zdecydowanie większą mocą, niemal nieograniczonym zasięgiem pracy, dużą wydajnością i efektywnością, a przede wszystkim uniezależnieniem od zasilania elektrycznego.

Wykaszarka spalinowa doskonale sprawdzi się do podcinania trawy w trudno dostępnych miejscach np. przy krawężnikach czy pod drzewami lub klombami. Ze względu na swoje parametry pracy kosy spalinowe mogą być także z powodzeniem wykorzystywane do koszenia dużych połaci trawy.

Kosy zasilane silnikami spalinowymi to narzędzia, które mogą z powodzeniem zastąpić zarówno tradycyjne kosiarki, jak i wykaszarki. Duża moc i szerokość robocza zapewniają szybkie tempo pracy, a mobilność oraz uniezależnienie od zasilania sieciowego i brak plączących się kabli zdecydowanie wpływają na komfort eksploatacji.

Kosa spalinowa do trawy – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Stojąc przed zakupem kosy spalinowej, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów technicznych. Świadomy dobór urządzenia pozwoli prawidłowo dopasować jego specyfikację do własnych potrzeb oraz rodzaju koszonego terenu. Wśród najistotniejszych kwestii technicznych, które należy określić przed podjęciem zakupowej decyzji, zalicza się: moc kosy, średnicę cięcia oraz typ silnika.

Moc kosy

Kosy spalinowe zazwyczaj generują od 1 do 5 KM mocy. Im większa moc, tym naturalnie urządzenie sprawniej poradzi sobie z trudniejszymi do skoszenia roślinami. Kosy o większej mocy warto wybierać przede wszystkim, gdy mamy do skoszenia rozległy ogród, działkę rekreacyjną lub posesję, a także do rzadkiego koszenia dużych zarośli i trawy.

Jeżeli z narzędzia będziemy korzystać wyłącznie do podkaszania pojedynczych fragmentów trawy w okolicach krawężników, kwietników, klombów czy pod krzewami i drzewami, w zupełności wystarczy nam urządzenie o mniejszej mocy.

Średnica cięcia

Średnica cięcia determinuje tempo i wydajność koszenia. Większa robocza średnica cięcia pozwoli na sprawniejsze koszenie i rekomendowana jest przede wszystkim do koszenia dużych połaci trawy. Jeśli jednak z kosy będziemy korzystać jako z urządzenia uzupełniającego tradycyjną kosiarkę, warto wybrać urządzenie o mniejszej średnicy. Taki sprzęt pozwoli na bardziej precyzyjne podkaszanie fragmentów trawy w trudno dostępnych miejscach.

Typ silnika

Spalinowe kosy do trawy zasilane są 2-suwowymi lub 4-suwowymi silnikami. W przypadku tych pierwszych silniki zasilane są mieszanką składającą się z paliwa i oleju. Z tego względu urządzenia te generują więcej hałasu oraz są nieco droższe i trudniejsze w eksploatacji. Niemniej, zapewniają nieco więcej mocy. Z kolei silniki czterosuwowe zasilane są standardową benzyną E95, zapewniają wyższą kulturę pracy, jednak charakteryzują się nieco mniejszą wydajnością. Najczęściej kosy dysponują silnikami o pojemności rzędu 24-45 cm3.