akumulatorowa wkrętarka udarowa 18V Makita [DTD172RTJ] 2x5,0Ah, Li-Ion, LXT
-
Producent:
-
Kod producenta:DTD172RTJ
| Dostawa |
Profesjonalna, 4-biegowa wkrętarka / zakrętarka udarowa 1/4" 18V MAKITA DTD172RTJ, w tej wersji dostarczana z 2 akumulatorami o pojemności 5,0Ah i ładowarką, pakowana w walizce systemowej MAKPAC typu 2.
Wkrętarka udarowa z wydajnym, bezszczotkowym silnikiem i wysokim momentem obrotowym - 180 Nm, posiada 4 tryby pracy. Miejsce pracy oświetlają 2 diody LED umieszczone po obu stronach obudowy.
Zakrętarka DTD172 zastępuje model DTD171. Najważniejsze zmiany w stosunku do DTD171 to ulepszone mocowanie uchwytu na bity - zastosowano 2 łożyska kulkowe zapewniające większą precyzję uchwytu oraz bardziej kompaktowa obudowa (długość całkowita to tylko 114 mm).
Kliknij, żeby przeczytać pełny opis.
Akumulatorowa wkrętarka / zakrętarka udarowa 1/4", 18V, Makita [DTD172RTJ]:
- wkrętarka udarowa z elektronicznym 4-stopniowym przełącznikiem prędkości obrotowej i 4 automatycznymi trybami pracy:
- tryb pracy "A" - w tym trybie narzędzie rozpoczyna wkręcanie z małą prędkością, a następnie włącza udar i zwiększa prędkość aż do uzyskania maksymalnej prędkości,
- tryb pracy "T" dla grubej blachy - specjalny tryb do optymalnego i szybkiego wkręcania śrub samowiercących,
- tryb pracy "T" dla cienkiej blachy - wkrętarka zatrzymuje się automatycznie po wykonaniu 3 udarów,
- tryb śruby:
- przy obrotach wstecznych - zatrzymuje udar oraz obroty do tyłu w czasie 0,2 s od momentu wystarczającego poluzowania śruby bądź nakrętki,
- podczas wykręcania - skok spustu włącznika potrzebny do osiągnięcia maksymalnej prędkości obrotowej zmniejszony został do 1/3,
- posiada możliwość zmiany trybu pracy za pomocą dodatkowego przełącznika umieszczonego nad włącznikiem głównym,
- wysoki moment obrotowy - 180 Nm,
- wyposażona jest w bezszczotkowy silnik prądu stałego - BLDC,
- wyprodukowana zgodnie z Technologią XPT, dzięki czemu wykazuje podwyższoną odporność na pył i wilgoć,
- posiada regulację prędkości obrotowej,
- obroty prawo/lewo i hamulec,
- zakrętarka posiada 2 diody LED z funkcją opóźnionego wygaszania umieszczone po obu stronach obudowy oświetlające obszar roboczy,
- posiada ergonomicznie zaprojektowany uchwyt pokryty elastomerem,
- nie współpracuje z akumulatorami BL1811G, BL1813G, BL1815G (bez elektroniki),
- dostarczana jest z 2 akumulatorami i ładowarką, pakowana w walizce MAKPAC.
Dane techniczne wkrętarki udarowej Makita [DTD172RTJ]:
- napięcie zasilania: 18V,
- typ akumulatorów: Li-Ion,
- pojemność akumulatorów: 5,0 Ah,
- obsługiwane akumulatory: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah,
- prędkość obrotowa na biegu jałowym:
- bieg 1: 0 - 1100 obr./min.,
- bieg 2: 0 - 2100 obr./min.,
- bieg 3: 0 - 3200 obr./min.,
- bieg 4: 0 - 3600 obr./min.,
- częstość udarów na biegu jałowym:
- bieg 1: 0 - 1100 /min.,
- bieg 2: 0 - 2600 /min.,
- bieg 3: 0 - 3600 /min.,
- bieg 4: 0 - 3800 /min.,
- śruby standardowe M5 - M16,
- śruby maszynowe M4 - M8,
- śruba o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie: M5 - M14,
- maksymalny moment obrotowy:
- bieg 1: 20 Nm,
- bieg 2: 50 Nm,
- bieg 3: 170 Nm,
- bieg 4: 180 Nm,
- uchwyt narzędzia: sześciokątny 1/4",
- wymiary (długość całkowita): 114 mm,
- waga (EPTA): 1,2 - 1,5 kg
Wyposażenie wkrętarki udarowej Makita [DTD172RTJ]:
- 2 akumulatory BL1850B (18V / 5,0Ah),
- ładowarka DC18RC [195584-2],
- uchwyt do mocowania na pasku [346317-0],
- walizka systemowa MAKPAC typ 2 [821550-0],
- wkład do walizki MAKPAC [837670-0],
- instrukcja obsługi.
| typ akumulatorów: | Li-Ion |
| napięcie akumulatorów: | 18 V |
| liczba akumulatorów: | 2 szt |
| pojemność akumulatora: | 5.0 Ah |
| waga z akumulatorem: | 1,54 kg |
| waga bez akumulatora: | 1,2 kg |
| na wyposażeniu: | 2 akumulatory BL1850B (18V / 5,0Ah), ładowarka DC18RC [195584-2], uchwyt do mocowania na pasku [346317-0], walizka systemowa MAKPAC typ 2 [821550-0], wkład do walizki MAKPAC [837670-0], instrukcja obsługi |
| częstotliwość udaru: | 0-3800 udar/min |
| częstotliwość udaru na I biegu: | 0-1100 udar/min |
| częstotliwość udaru na II biegu : | 0-2600 udar/min |
| częstotliwość udaru na III biegu: | 0-3600 udar/min |
| prędkość obrotowa na biegu jałowym: | 0-3600 obr/min |
| prędkość obrotowa na I biegu: | 0-1100 obr/min |
| prędkość obrotowa na II biegu: | 0-2100 obr/min |
| prędkość obrotowa na III biegu: | 0-3200 obr/min |
| prędkość obrotowa na IV biegu: | 0-3600 obr/min |
| typ mocowania : | sześciokąt 1/4'' |
| typ udaru: | mechaniczny |
| typ silnika: | bezszczotkowy |
| wymiary: | dł. 114 mm |
| max moment obrotowy : | 180 Nm |
| liczba biegów: | 4+A |
| opakowanie: | walizka MAKPAC |
| częstotliwość udaru na IV biegu: | 0-3800 udar/min |
| EAN: | 088381751711 |
| stan: | nowy |
| obroty prawo/lewo: | tak |
| obsługiwane serie akumulatorów: | LXT 18V |
| Gwarancja Makita: | 1 rok gwarancji producenta. Firma Makita umożliwia przedłużenie gwarancji na elektronarzędzia pod warunkiem rejestracji urządzenia w ciągu 30 dni od daty zakupu, na stronie producenta (makita.pl/mymakita-login.html), przy czym gwarancja obowiązuje od daty zakupu. Dostępny jest program 3-letniej gwarancji na elektronarzędzia i 2-letniej gwarancji na akumulatory. Więcej informacji o programie wydłużonej gwarancji producenta i o wykluczeniach z gwarancji znajduje się na stronie makita.pl/program-3-letniej-gwarancji.html |
| masa z opakowaniem: | 5,1 kg |
| długość opakowania: | 39.5 cm |
| szerokość opakowania: | 29.5 cm |
| wysokość opakowania: | 16.24 cm |
| karta bezpieczeństwa: | https://www.icmsmakita.eu/cms/custom/fi/attachments/li-ion_batteries/safety_instructions_eu3.pdf |
| producent: |
Nazwa firmy: Makita Europe N.V. ul. Jan-Baptist Vinkstraat 2 3070 Kortenberg, Belgium e-mail: bezpieczenstwoproduktow@makita.pl tel.: +48334840230 |
Załączniki GPSR
| Dtd172 |
| Lithium Ion Battery Safety Information(1) |
