dmuchawy spalinowe

W tej kategorii znajdują się dmuchawy spalinowe do wydmuchiwania liści, piasku czy drobnych elementów, bardzo przydatne w ogrodzie. W zimie dmuchawy spalinowe mogą być używane do wydmuchiwania śniegu. Po przezbrojeniu, stosuje się je także do zasysania różnych drobnych przedmiotów. Polecamy dmuchawy do liści marki Makita.


Dmuchawa do liści spalinowa

Dmuchawa spalinowa do praktyczne urządzenie, które z powodzeniem może sprawdzić się do sprzątania zarówno śniegu, jak i liści z posesji, obiektów komercyjnych czy publicznych. W tej kategorii prezentujemy Państwu starannie wyselekcjonowaną ofertę, którą stanowią dmuchawy do liści spalinowe chętnie wybierane przez polskich fachowców. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Dlaczego warto zainwestować w spalinowe dmuchawy do liści?

Dmuchawa spalinowa do liści to wyjątkowo przydatne urządzenie, które pozwoli szybko i wygodnie pozbyć się drobnych zabrudzeń oraz piachu czy kurzu z podjazdu, chodnika lub placu. Jednocześnie dmuchawy spalinowe doskonale sprawdzają się do szybkiego oczyszczania trawników, ogrodów i działek z liści oraz do generalnego porządkowania trawników w okresie wiosennym i zimowym.

Co więcej, odkurzacze i dmuchawy mogą być z powodzeniem wykorzystywane do sprzątania śniegu bez konieczności mozolnego i ciężkiego odśnieżania przy użyciu łopaty do śniegu. Wreszcie, spalinowa dmuchawa do liści może być wykorzystana również do oczyszczania rynien, rur spustowych oraz dachów z nagromadzonych na nich liści i innych organicznych zanieczyszczeń.

Na co zwracać uwagę, wybierając spalinowy odkurzacz do liści?

Odkurzacze do liści spalinowe nie są zbyt skomplikowanymi urządzeniami. Niemniej, przed ich zakupem warto dokładnie zweryfikować ich parametry techniczne oraz rozwiązania technologiczne zastosowane przed producenta.

Wśród najważniejszych kwestii należy wymienić: prędkość przepływu powietrza, pojemność skokową silnika oraz jego moc, pojemność zbiornika paliwa oraz funkcję odkurzania.

Prędkość przepływu powietrza

Prędkość przepływu powietrza, jaką zapewnia odkurzacz do liści, determinuje zasięg oraz efektywność pracy. Prędkość wyrzutu powietrza warto dobierać na podstawie rodzaju planowanych prac, a także powierzchni, jaką ma ogród, działka czy posesja. O ile liście nie wymagają dużej prędkości przepływu, o tyle odkurzanie śniegu powinno być wykonywane przy użyciu mocniejszego urządzenia.

Odkurzacz sprzątający liście zazwyczaj generuje prędkość przepływu powietrza na poziomie 300–230 km/h.

Parametry silnika

Istotną kwestią, którą należy uwzględnić, planując sprzątanie ogrodu, są parametry silnika, w jaki wyposażono odkurzacz. Tego typu sprzęt najczęściej wyposażony jest w dwusuwowe silniki spalinowe o pojemności skokowej 24–53 cm3, które generują od 1 do 3 KM. Odkurzacz do liści najczęściej zapewnia pojemności zbiornika na poziomie od 0,5 do 2 l.

Im większa moc oraz im większa pojemność zbiornika, tym urządzenie zapewni większą prędkość przepływu powietrza oraz dłuższy czas pracy na jednym tankowaniu.

Zapraszamy do zakupów!

Zachęcamy Państwa do zakupów w naszym sklepie. Oferujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.