pilarki stołowe akumulatorowe

Akumulatorowe pilarki stołowe przeznaczona do cięcia różnorodnych materiałów, w zależności od zastosowanej tarczy. Tymi pilarkami można ciąć różne rodzaje drewna, tworzywa sztuczne, czy aluminium. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. pilarki stołowe z nowoczesnym silnikiem bezszczotkowym.


Pilarki stołowe

Akumulatorowa pilarka stołowa to wyjątkowe elektronarzędzie przeznaczone do wygodnego cięcia desek, sklejki, tworzyw sztucznych, aluminium czy wielu innych materiałów budowlanych w trakcie robót remontowo-budowlanych czy wykończeniowych. W tej kategorii oferujemy Państwu sprawdzone i chętnie wybierane przez polskich fachowców akumulatorowe pilarki stołowe.

Pilarka stołowa zasilana akumulatorowo – dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

Zdecydowana większość profesjonalistów przyzwyczajona jest raczej do widoku przewodowej pilarki stołowej, która zapewnia możliwość wygodnej i efektywnej, a także przede wszystkim precyzyjnej obróbki materiałów budowlanych.

Zasilane akumulatorowo piły stołowe to dość innowacyjne elektronarzędzia, które łączą zalety stacjonarnych pilarek stołowych z zaletami mobilnych i niezależnych od zewnętrznych źródeł zasilania elektronarzędzi bezprzewodowych.

Dzięki nowoczesnym silnikom, wydajnym ogniwom zasilającym oraz wielu sprawdzonym rozwiązaniom technologicznym pilarki stołowe akumulatorowe stanowią ciekawą alternatywę dla swoich przewodowych odpowiedników.

Sprzęt tego typu generuje odpowiednio dużo mocy do sprawnego cięcia niemal każdego rodzaju materiałów budowlanych. Jednocześnie wydajne ogniwa pozwalają na długi czas pracy na jednym cyklu ładowania.

Co więcej, każda pilarka stołowa zapewnia odpowiednio dużą głębokość cięcia pod kątem 90 i 45 stopni, jak również pozwala na cięcie wzdłużne wąskich elementów konstrukcyjnych.

Na co zwracać uwagę, wybierając bezprzewodowe pilarki stołowe?

Jednym z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając pilarki stołowe, są parametry kompatybilnych z nimi akumulatorów.

Poza tym ważny jest również zaimplementowany przez producenta silnik, średnica tarczy tnącej oraz możliwość przecinania materiałów pod kątem 45 stopni. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje zwiększające użyteczność elektronarzędzia.

Parametry akumulatorów

W wydajnej pracy z twardszymi oraz trudniejszymi w obróbce materiałami niezwykle ważne jest odpowiednio wysokie napięcie znamionowe akumulatorów zasilających sprzęt. Najczęściej elektronarzędzie tego typu kompatybilne jest z ogniwami o napięciu 54 V.

Poza napięciem równie ważna jest pojemność akumulatorów. Im większa pojemność, tym narzędzie pozwoli na dłuższą pracę na jednym cyklu ładowania. Zwykle akumulatory kompatybilne z pilarkami stołowymi mają pojemność ok. 6 Ah.

Średnica tarczy tnącej

Średnica tarczy tnącej urządzenia bezpośrednio wpływa na maksymalną głębokość cięcia oraz na ogólną efektywność i tempo wykonywanych robót. Najczęściej elektronarzędzia wyposażane są w tarcze o średnicy 210 mm.

Maksymalna głębokość cięcia

Maksymalna głębokość cięcia jest jednym z ważniejszych parametrów, który wpływa na użyteczność sprzętu. Rozpatrując ten parametr, należy zwrócić uwagę na głębokość cięcia w pionie i pod kątem. Zwykle elektronarzędzia tnące zapewniają maksymalną głębokość cięcia do 65 mm pod kątem 90 stopni i 65 mm pod kątem 45 stopni.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie. Nasi doradcy służą fachowym wsparciem na każdym etapie współpracy. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

Zapraszamy także do sprawdzenia naszej szerokiej oferty produktowej w innych kategoriach urządzeń bezprzewodowych.