przecinarki spalinowe

Przecinarki spalinowe to profesjonalny sprzęt, który sprawdzi się podczas wielu prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych. W tej kategorii oferujemy Państwu najwyższej klasy, starannie wyselekcjonowane przecinarki spalinowe Makita, chętnie wybierane przez polskich fachowców.


Dlaczego warto zainwestować w przecinarkę spalinową?

Przecinarka spalinowa to maszyna zasilana silnikiem benzynowym, która zapewnia niezrównaną wydajność i efektywność pracy, jednocześnie uniezależniając operatora od zewnętrznego źródła zasilania. Dzięki temu z przecinarek spalinowych można korzystać również w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej.

Jednocześnie należy pamiętać, że przecinarka spalinowa generuje sporą moc, przez co jej obsługa jest nieco bardziej wymagająca niż przecinarek zasilanych elektrycznie. Niemniej, to właśnie dzięki odpowiednio dużemu zapasowi mocy przecinarka spalinowa przysłuży się do sprawnego cięcia betonu, glazury, powierzchni betonowych i asfaltowych, prętów zbrojeniowych oraz innych trudnych w obróbce materiałów budowlanych. Do takiego zastosowania sprawdzą się m.in. urządzenia marki Makita.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przecinarkę spalinową?

Kupno przecinarki spalinowej to poważna inwestycja i jako taka powinna być dokładnie przemyślana. Wybór maszyny należy zrewidować z własnymi potrzebami, planowanym rodzajem prac, a także specyfiką przecinanych materiałów.

Wśród najważniejszych kwestii, które należy uwzględnić przed kupnem przecinarki spalinowej, znajduje się: moc silnika, średnica tarczy, głębokość cięcia, prędkość obrotowa, pojemność zbiornika na paliwo oraz jego zużycie.

Moc i rodzaj silnika

Przecinarka może być wyposażona w silnik dwusuwowy lub czterosuwowy. Rodzaj konstrukcji determinuje generowaną moc, kulturę i komfort pracy oraz ilość spalin produkowanych przez urządzenie.

Maszyny z silnikami dwusuwowymi są w stanie wygenerować z mniejszej pojemności skokowej więcej mocy, dzięki czemu mniejszą przecinarką jesteśmy w stanie skuteczniej poradzić sobie z trudniejszymi pracami. Jednak silniki dwusuwowe pracują głośniej, generują nieco więcej wibracji, a także muszą być zasilane mieszanką paliwową.

Z kolei silniki czterosuwowe zapewniają wyższą kulturę pracy, do zbiornika wystarczy wlać jedynie paliwo, oraz są cichsze. Niemniej, z tej samej pojemności skokowej wygenerują nieco mniej mocy.

Im wyższa moc urządzenia, tym zapewni ono większą wydajność i efektywność, jednak dodatkowo będzie bardziej paliwożerne i cięższe. Dobrym i optymalnym rozwiązaniem są maszyny Makita o mocy 3–5 kW.

Głębokość cięcia i średnica tarczy

Na głębokość cięcia wpływa zarówno ilość mocy maszyny, jak i średnica tarczy. Im większa głębokość cięcia, tym sprzęt zapewni większą uniwersalność i użyteczność. Standardowo maksymalna głębokość cięcia w maszynach spalinowych oscyluje w granicach 120–130 mm. Z kolei sama średnica tarczy najczęściej wynosi od 300 do 400 mm.

Zapraszamy do zakupów

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy wyłącznie sprawdzone urządzenia marki Makita oraz produkty pochodzące od innych uznanych producentów. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.