piły łańcuchowe spalinowe

Spalinowe piły łańcuchowe wykorzystywane są do wycinki drzew, do pocięcia drewna na opał, a także przy pracach dekarskich i budowlanych. Oferujemy spalinowe pilarki łańcuchowe o różnej długości prowadnicy i pojemności silnika. Polecamy pilarki spalinowe marki Makita.


Pilarki spalinowe

Pilarka spalinowa to użyteczne narzędzie, które sprawdzi się zarówno w rękach specjalistów świadczących profesjonalne usługi, jak i hobbystów oraz osób, które chcą zadbać o własne ogródki i działki lub poszukują efektywnego i wygodnego sposobu na pocięcie drewna na opał. W tej kategorii oferujemy Państwu piły łańcuchowe spalinowe pochodzące od renomowanych i uznanych marek. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem.

Piła łańcuchowa spalinowa to wszechstronne, uniwersalne i użyteczne narzędzie

Pilarka łańcuchowa spalinowa to przydatne urządzenie, które z powodzeniem sprawdzi się zarówno podczas półprofesjonalnych oraz profesjonalnych prac arborystycznych, w trakcie wycinki drzew i krzewów, jak i do przygotowywania drewna na opał.

Piły łańcuchowe mogą być również wykorzystywane podczas prac remontowych i budowlanych do sprawnego przecinania belek, słupków, desek lub innych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych.

Wreszcie, piły spalinowe okażą się nieodzownym wyposażeniem podczas przydomowych prac porządkowych i pielęgnacyjnych w ogrodzie, na działkach czy w sadach.

Dlatego też z piły łańcuchowej z powodzeniem skorzystają zarówno profesjonaliści i specjaliści, jak i hobbyści oraz osoby, które zamierzają korzystać z tego typu urządzenia wyłącznie w sezonie wiosennym i jesiennym do typowo ogrodowych i porządkowych prac.

Jak dobrze kupować pilarki spalinowe?

Piła spalinowa nie należy do przesadnie skomplikowanych technicznie urządzeń. Niemniej, jej zakup powinien być poprzedzony analizą własnych potrzeb, specyfiką planowanych prac, a także oczekiwań względem narzędzia.

Wśród najistotniejszych kwestii technicznych, na które należy zwrócić uwagę, kupując spalinowe pilarki łańcuchowe, należy zaliczyć moc i pojemność silnika oraz długość prowadnicy.

Poza tym eksploatację urządzenia ułatwią także system tłumienia drgań, hamulec łańcucha tnącego oraz bezobsługowy zapłon elektroniczny. Warto również zwrócić uwagę na to, jakie filtry paliwa i oleju zastosowano oraz ile paliwa zużywa sprzęt w trakcie znamionowej pracy.

Moc pilarki spalinowej

Moc, jaką dysponuje pilarka spalinowa, jest jednym z najważniejszych parametrów technicznych. Determinuje ona efektywność i wydajność pilarki, wpływa na zużycie paliwa, jakie będzie wykorzystywać spalinowa pilarka łańcuchowa, a także nieodzownie łączy się z wielkością i pojemnością silnika urządzenia.

Jednocześnie moc, jaką generuje pilarka spalinowa, wpływa na możliwości sprzętu w szybkości cięcia twardszych oraz grubszych materiałów. Zwykle pilarki dysponują mocą rzędu 3–5 kW.

Te o mniejszej mocy doskonale sprawdzą się do mniej wymagających zastosowań – np. cięcia drewna opałowego czy przycinania gałęzi, krzaków oraz mniejszych drzew. Z kolei pilarki o mocy 4–5 kW oraz odpowiednio długiej prowadnicy mogą być wykorzystywane do przecinania większych drzew czy grubszych oraz twardszych materiałów budowlanych.

Pojemność silnika

Im większa pojemność silnika pilarki, tym sprzęt będzie cięższy, większy i jednocześnie będzie konsumował większe ilości benzyny. Poza tym duża pojemność silnika, w jaki wyposażona jest pilarka spalinowa, bezpośrednio wpływa na moc urządzenia. Standardowo pilarki łańcuchowe wyposażone są w jednostki napędowe o pojemności od 35 do 80 cm3.

Długość prowadnicy pilarki

Od długości prowadnicy, w jaką wyposażona jest spalinowa pilarka, zależą możliwości urządzenia w cięciu grubszych materiałów, elementów konstrukcyjnych czy roślin. Długość prowadnicy determinuje długość łańcucha narzędzia.

Najczęściej spalinowa pilarka wyposażana jest w prowadnicę o długości od 30 do 60 cm i o tożsamej długości łańcucha. Długość prowadnicy, w jaką wyposażona jest spalinowa pilarka, znacząco wpływa także na gabaryty sprzętu oraz jego poręczność. Spalinowa pilarka wyposażona w prowadnicę o długości 30–35 cm z powodzeniem może być wykorzystywana do mniej wymagających zastosowań w ogrodzie czy wokół domu. Z kolei spalinowa pilarka dzięki dłuższej prowadnicy – rzędu 50–60 cm – pozwoli na wygodne przecinanie grubszych drzew i materiałów.

Zapraszamy do zakupów

Zapraszamy Państwa do przejrzenia naszej oferty. Każda spalinowa pilarka dostępna w naszym asortymencie pochodzi od renomowanego producenta. Przykładem może być uznana marka Makita. Pozostałe kategorie produktowe zaoferują Państwu również inne narzędzia spalinowe oraz niezbędne akcesoria. Zachęcamy do zakupów!