wiertarki kątowe akumulatorowe

Akumulatorowe wiertarki kątowe to narzędzia do wiercenia lub wkręcania w miejscach o utrudnionym dostępie. Dzięki niewielkim rozmiarom głowicy z uchwytem wiertarskim można nimi pracować np. przy montażach mebli.


Wiertarki kątowe pozwalają na wygodne i sprawne wykonywanie otworów i nawierceń w ciasnych i trudno dostępnych miejscach oraz wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest manipulowanie wiertarką lub wiertarko-wiertarką. W tej kategorii oferujemy Państwu starannie wyselekcjonowaną ofertę, w której skład wchodzą zasilane akumulatorowo wiertarki kątowe dostosowane do potrzeb i preferencji profesjonalistów i hobbystów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Wiertarka kątowa dlaczego warto w nią zainwestować?

Akumulatorowa kątowa wiertarko-wkrętarka to wyjątkowo praktyczne elektronarzędzie, które sprawdzi się nie tylko podczas prac w ciasnych i wąskich miejscach, ale również do standardowego wykonywania otworów czy przykręcania albo odkręcania śrub wszędzie tam, gdzie z powodzeniem użyjemy standardowej wiertarki lub wkrętarki.

Ogromną zaletą akumulatorowych wiertarek kątowych są ich niewielkie wymiary, które nie tylko pozwalają z łatwością zmieścić elektronarzędzie w ciasnych miejscach podczas prac montażowych, ale także ułatwią przechowywanie i transport sprzętu.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że mimo niewielkich gabarytów nowoczesne kątowe wiertarki wyposażane są w wydajne i efektywne silniki bezszczotkowe (indukcyjne). Jednostki te generują odpowiednio dużo mocy oraz momentu obrotowego, co pozwala na wydajne i efektywne wiercenie zarówno w drewnie, jak i metalach. Poza tym silniki bezszczotkowe cechują się o wiele mniejszą awaryjnością, długą żywotnością oraz stabilnym oddawaniem mocy.

Co sprawdzić przed zakupem wiertarki kątowej?

Wybierając wiertarkę kątową, należy dokładnie określić własne potrzeby i preferencje, a także oszacować, do jakiego rodzaju prac zamierzasz wykorzystywać elektronarzędzie. Przed zakupem warto również zapoznać się z rynkową ofertą urządzeń oraz z technologiami i rozwiązaniami oferowanymi przez producentów sprzętu.

Do najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając wiertarkę kątową, należy zaliczyć przede wszystkim: moc urządzenia, parametry kompatybilnych akumulatorów, prędkość obrotową, maksymalną średnicę wiercenia, zakres uchwytu wiertarskiego oraz dodatkowe funkcjonalności i technologie zaimplementowane przez producenta.

Moc urządzenia a napięcie akumulatorów

Moc, jaką dysponuje wiertarka akumulatorowa, jest uzależniona przede wszystkim od znamionowego napięcia akumulatorów. To napięcie ogniw w dużej mierze odpowiada za efektywność pracy jednostki napędowej. Z tego też względu, jeżeli szukasz możliwie wydajnej i mocnej wiertarko-wkrętarki kątowej, zainwestuj w sprzęt pracujący na znamionowym napięciu powyżej 18 V. Najmocniejsze urządzenia zasilane są akumulatorami o napięciu 54 V.

Pojemność akumulatorów

Na tempo, komfort i wydajność prac wiertarkami kątowymi wpływa również pojemność akumulatorów. Im ogniwa będą bardziej pojemne, tym pozwolą na dłuższą pracę na jednym cyklu ładowania. Zwykle wiertarki kątowe są wyposażane z akumulatorami o pojemności od 1,5 do 6 Ah.

Prędkość obrotowa

Warto zwrócić uwagę nie tylko na maksymalną prędkość obrotową urządzenia, ale przede wszystkim na możliwość jej płynnej regulacji. Dzięki możliwości regulacji parametry pracy narzędzia będą mogły być precyzyjnie dopasowane do rodzaju obrabianego materiału oraz do specyfiki prac.

Standardowo większość wiertarko-wkrętarek kątowych generuje prędkość obrotową w zakresie od 0 do 2000 obr./min, zapewniając jej kilkustopniową regulację.

Maksymalna średnica wiercenia

Maksymalna średnica wiercenia jest jednym z istotniejszych parametrów, który wpływa na możliwości urządzenia w zakresie wiercenia i nawiercania otworów w materiałach. Na maksymalną średnicę wiercenia wpływa przede wszystkim moc i wydajność elektronarzędzia. Większość wiertarek kątowych zapewnia maksymalną średnicę wiercenia w zakresie od 12 do 50 mm w drewnie oraz od 10 do 12 mm w metalu.

Zapraszamy do zakupów

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą wiertarek kątowych. Dysponujemy wyłącznie sprawdzonymi urządzeniami renomowanych marek – m.in. firm Makita i DeWalt.